Silvan’da bir çocuk vuruldu

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Silvan’da 5 yaşındaki Abdullah Güney isimli çocuğun vurulduğu, hastaneye kaldırlan Güney’in durumunun ağır olduğu belirtildi.

Silvan’da bir çocuk vuruldu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki sokağa çıkma yasağı dokuzuncu gününde.

Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre, özel harekat timlerinin 5 yaşındaki Abdullah Güney isimli çocuğu bomba atarla vurduğu belirtildi. Ağır yaralanan Güney’in hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Elektrik, su ve internet hatlarınn kesildiği ilçeye dün akşamdan beri çok sayıda paletli panzer ve binlerce asker sevk edilirken, ilçede yoğun hava hareketliliğinin yaşandığı belirtildi.

Silvan’da bulunan HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, “Moğol mantığıyla saldıryorlar. Sivilleri katlediyorlar. Amaçları teslim almaktır. Halka diz çöktürmeye çalışıyorlar. BM başta olmak üzere tüm uluslar arası kuruluşlara çağrı yapıyorum. Gözlemci göndermeleri gerekiyor. Halkımıza da çağrımız var. Bir an önce herkes bulunduğu alanda tepki vermelidir. Burada imha konsepti uygulanıyor” dedi.

Aslan, elektrik, su ve internet kesintisinin ilçeye uygulandığını ve insanlara teslimiyet dayatıldığını belirterek, herkesi bulunduğu yerde katliama dur demeye ve tepki göstermeye çağırdı.

Sivillerin olduğu alan bombalanıyor

HDP’li vekiller Nursel Aydoğan, Ayşe Acar Başaran, Sibel Yiğitalp, KJA (Kongra Jınên Azad/Özgür Kadın Kongresi) Genel Sözcüsü Ayla Akat’ında aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin bulunduğu alana havadan helikopterler ile bombalar atıldı.

Mescit Mahallesi’nde bulunan Mescit Camisi’ne sığınan milletvekillerinin de olduğu alan üzerine helikopterden atılan bomba atarlar sonucu yaralanan olup olmadığı bilgisine ulaşılamadığı belirtildi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler