Silahlı saldırıya uğrayan Deniz Naki: 'Türkiye'ye dönmeyeceğim'

Amedspor'un kaptanı Deniz Naki, Almanya’da uğradığı silahlı saldırının ardından kesin kararını vererek Türkiye'ye dönmeyeceğini bildirdi.

Silahlı saldırıya uğrayan Deniz Naki: 'Türkiye'ye dönmeyeceğim'

Almanya'da silahlı saldırıya uğrayan Amed Sportif'in kaptanı futbolcu Deniz Naki, ailesiyle birlikte aldığı kararı açıkladı. 

Posta’da yer alan habere göre Naki, Der Spiegel’e konuştu. Haberde, Naki’nin güvenlik kaygısı nedeniyle Türkiye’ye dönmek istemediği, Amedspor ile olan sözleşmesini feshedip Almanya’da kalmak istediği belirtildi.

‘Bir kez daha hedef haline geldim’

Deniz Naki ligin devre arasında ailesini görmek için gittiği Almanya’da kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısına uğramıştı. 8 Ocak akşamı seyir halindeyken aracına iki kurşun isabet eden Naki saldırıdan yara almadan kurtulmuştu. Saldırının ardından Türkiye’ye dönüp dönmeyeceği sorusuna “Şu anda bunu bilmiyorum. Atacağım adımlara yönelik avukatlarımla konuşmam gerekiyor. Türkiye’deki avukatımla şu an orada durumun nasıl olduğunu konuşmam gerekiyor. Basında, Türk basınında da şu an bir sürü şey yazılıp çiziliyor. Bir kez daha hedef haline geldim ve Türkiye’deki insanlar nasıl tepki verecek bilemiyorum. Birkaç hafta içinde durumun nasıl olacağına bakmak gerekiyor” demişti.

Deniz Naki’nin Avukatı Stephan Kuhn “Deniz Naki’nin bu kararı alması kolay olmadı” derken Kuhn, kararı Deniz Naki’nin ailesi ve çevresiyle birlikte aldığını söyledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler