Siirt’te market çalışanı Abdulvari Yolbaş Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

Koronavirüs salgınında en riski grupların başında market çalışanları geliyor. Tüm uyarılara rağmen market çalışanlarına yönelik alınmayan tedbirler nedeniyle Siirt’te bir market çalışanı Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Siirt’te market çalışanı Abdulvari Yolbaş Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

 

SiyasiHaber

İktidar, koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemleri kaldırmaya hazırlanırken, salgına açık en riskli grupların başında gelen market çalışanlarından Abdulvari Yolbaş Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Siirt merkez Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan markette çalışan Abdulbari Yolbaş'ta koronavirus tespit edildi. Yoğun bakımda tedavi gören Yolbaş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Market çalışanlarının bir kısmında da koronavirus tespit edilmesi üzerine valilik markete 7 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verdi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Covid -19 salgınından tüm vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla Siirt merkez Bahçelievler Mahallesi Musa Atik Caddesi'nde hizmet veren 'Murat Market' adlı işletmenin çalışanlarının bir kısmında Covid -19 virüsünün tespit edilmesi ve müşteri sirkülasyonun yoğun olması nedeniyle 24 Mayıs 2020 tarihi itibariyle 7 gün karantina uygulanmasına, bu sürede elektrik, su ve doğal gaz arızası gibi mücbir durumlara müdahale etmek ve dezenfeksiyon işlemleri için asgari sayıda personelin markete girişine izin verilmesine, kolluk ve sağlık ekiplerince kontrol altında tutulmasına karar verilmiştir" denildi.

Marketin diğer çalışanlarının Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam ederken, Yolbaş'ın cenazesi özel kıyafet giyen görevliler tarafından Şeyh Musa Aile Mezarlığı'na defnedildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler