Siirt'te eşbaşkanlara tutuklanma talebi

Siirt Belediye Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediyesi Eşbaşkanları Ramazan Sarsılmaz ve Özden Gülmez, Kurtalan Belediyesi Eşbaşkanı Baran Akgül, tutuklanmaları talebiyle mahkeme sevk edildi.

Siirt'te eşbaşkanlara tutuklanma talebi

Yerlerine kayyum atanan ve evlerine düzenlenen baskında gözaltına alınan Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Berivan Helen Işık ve Peymandara Turhan'ın da olduğu belediye eşbaşkanları ve belediye çalışanları tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Işık ve Turhan ile Baykan Belediyesi Eşbaşkanları Ramazan Sarsılmaz ve Özden Gülmez, Kurtalan Belediyesi Eşbaşkanları Baran Akgül ve Esmer Baran, Siirt Belediyesi çalışanları Eşref Tekin ve Gülçin Konneş ile Belediye Eşbaşkanlığı görevine seçildiği halde mazbatası verilmeyen Resul Kaçar, İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifade işlemlerinin ardınan gece saatlerinde adliyeye sevk edildi. lerinin ardından dün gece adliyeye sevk edildi.

Sabaha kadar süren savcışık ifadelerinin ardından Siirt Belediye Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediyesi Eşbaşkanları Ramazan Sarsılmaz ve Özden Gülmez, Kurtalan Belediyesi Eşbaşkanı Baran Akgül tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Peymandara Turhan, Kurtalan Belediyesi Eşbaşkanı Esmer Baran, Siirt Belediyesi çalışanları Eşref Tekin ve Gülçin Konneş ile Resul Kaçar ise adli kontrol talebiyle serbest bırakılması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Suçlama
Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada belediye eşbaşkanları,  "Örgüt propagandası yapmak", "Örgüt üyesi olmak" ve “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama" iddialarıyla yargılanıyor.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler