Sezai Temelli: Sevgili çocuklar, çalışırken can verdiğiniz bu düzene son vermeye geliyoruz!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü'ne dair Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Temelli, '' Hala çocukların çalışmak zorunda bırakıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Çocuk çocuktur, işçi değildir. Çocuklar torna tezgahlarında değil, parklarda büyüsün'' ifadelerini kullandı.

Sezai Temelli: Sevgili çocuklar, çalışırken can verdiğiniz bu düzene son vermeye geliyoruz!

Siyasihaber

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü'ne dair Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Temelli, '' Hala çocukların çalışmak zorunda bırakıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Çocuk çocuktur, işçi değildir. Çocuklar torna tezgahlarında değil, parklarda büyüsün. Sevgili Çocuklar, çalışırken can verdiğiniz bu düzene son vermeye geliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Twitter üzerinden yapılan açıklamanın tamamı: 

''AKP’nin 16 yıllık iktidarının felaket tablosu: Son beş yılda 319 çocuk iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi. 958 bin çocuk ücretli bir işte çalışmaya devam ediyor. Çocukların çalışmak zorunda kalmadığı bir ülkenin sözünü veriyoruz.

Hala çocukların çalışmak zorunda bırakıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Çocuk çocuktur, işçi değildir. Çocuklar torna tezgahlarında değil, parklarda büyüsün.

Sevgili Çocuklar, çalışırken can verdiğiniz bu düzene son vermeye geliyoruz. Yaşamınız önceliğimizdir. Söz veriyoruz güzel günler göreceğiz çocuklar. “Dünyayı verelim çocuklara oynasınlar türküler söyleyerek yıldızların arasında”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler