Sezai Temelli, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. “Verimli” geçtiği belirtilen görüşmede, kayyum atamalarına ilişkin kararlı bir ortak tutumun önemine vurgu yapıldığı kaydedildi.

Sezai Temelli, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü

Halkların Demokratik Partisi (HDP), “Demokratik Anayasa”, “Yargı Paketi” ve “Demokrasi İttifakı” çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile görüştü. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli başkanlığındaki heyet, CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyetle görüştü. Görüşmede, başta atanan kayyumlar olmak üzere “Demokrasi İttifakı”, “Yani Anayasa” ve “Yargı Reformu” gibi pek çok konu ele alınarak, değerlendirilmeler yapıldı.

'Görüşme verimli geçti'

Görüşmede, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atamalarının bir siyasi darbe olduğu yönünde hemfikir olunduğu belirtildi. Görüşmeye içeriğine dair şu bilgiler aktarıldı: “Demokratik ilke ve değerleri savunan kararlı bir ortak tutumun önemine vurgu yapılmıştır. Verimli geçen görüşmede, muhalefetin ülkenin bütün önemli meselelerinde istişare içinde olmasının ve birlikte çözüm arayışının değerli olduğu belirlenmiştir.”

(Yeni Yaşam)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler