Sezai Temelli: 24 Haziran'da, yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Erdoğan'ın, HDP için 'sandığa gömün' çağrısı yaptığını belirterek " Tarihini çok güzel seçmiş, 24 Haziran. Bir 7 Haziran'da dersini vermiştik, şimdi 24 Haziran'da yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız" dedi.

Sezai Temelli: 24 Haziran'da, yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız

HDP Milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Dilan Dirayet Taşdemirile birlikte, merkez Seyhan ilçesindeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, katılımcıları selamladı. Kürsüye çıkarak seçim gündemine ilişkin konuşan Temelli, "Bir baskın, bir erken seçim var. Ama aslında panik seçim dönemine girmiş bulunuyoruz. Bizi hazırlıksız yakaladığını sananlar, aslında bu panikle paniklemeye devam ediyorlar" dedi.

Hangi sandığa sığacağız?

"HDP'yi sandığa gömün" çağrısı yapıldığını söyleyen Sezai Temelli, şunları kaydetti:

"AKP Genel Başkanı, 'O partiye sandığa gömün' diye buyurmuş dün. Ya biz Türkiye'yiz, hangi sandığa sığacağız? Biz Şırnak'ız, Mardin'iz. Biz İzmir'iz. Bizi hangi sandık alır? Sen şaşkın mısın? Sen bizi sandığa falan gömemezsin, senin buna gücün yetmez. Bak yine haziran geldi. Tarihini çok güzel seçmiş, 24 Haziran. Bir 7 Haziran'da dersini vermiştik, şimdi 24 Haziran'da yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız. 24 Haziran'da Türkiye aslında umudunu kurduğu güneşli günlere kavuşacak. 7 gün 24 saat boyunca çalışacağız. O paniklemeye devam ettikçe biz büyüyeceğiz, güçleneceğiz. 24 Haziran günü bu kâbusa, bu karanlık gidişe hep birlikte son vereceğiz. Biz seçim partisi değil, mücadele partisiyiz. Bizim mücadelemiz 40 yıldır sürüyor. Bu ülkeye demokrasi gelene kadar, barış gelene kadar mücadelemiz sürecek. Yan yana gelerek, tüm demokrasi güçleriyle, tüm emek güçleriyle, savaş karşıtlarıyla mücadelemizi sürdüreceğiz. HDP Türkiye partisidir. Belki de Türkiye'nin tek partisidir. Çünkü bu partide ayrımcılık yok, ötekileştirme yok."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler