Seyit Torun: 'Tek adam ülkeyi maceraya sürüklemiştir'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesinde alınan kararlara ilişkin “Kötü bir barış her zaman haklı bir savaştan iyidir” değerlendirmesinde bulundu.

Seyit Torun: 'Tek adam ülkeyi maceraya sürüklemiştir'

 

SiyasiHaber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve Putin görüşmesi sonrası alınan ateşkes kararına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Torun açıklamasında, ülkeyi sonu belli olmayan maceralara sürüklemenin adeta bir cinayet olduğunu ifade ederek, “Rusya mutabakatını, Rusya görüşmesinden sonraki ateşkesi öncelikle ‘Kötü bir barış her zaman haklı bir savaştan iyidir’ tarihsel sözüyle değerlendirmek lazım. Evet bir kez daha gördük ki savaş politikalarıyla savaş rüzgarlarıyla bir yere varılamaz” dedi.


 
Diplomasi ve görüşmelerin her zaman diyalog ve çözüm getirdiğini kaydeden Torun, şu ifadelere yer verdi:

“Erdoğan’ın maceraları ve sorumsuzluğu bize bir kez daha tarafsız cumhurbaşkanlığının ne kadar önemli olduğunu herkese göstermiştir. Ülkenin tüm siyasi güçlerini yok sayan tek adam ülkeyi maceraya sürüklemiştir. Masa başında verilen yanlış kararlar ve uygulanan yanlış politikalar sonucu ülkemiz 10 yıldır bir bataklığa saplanmıştır. Biz sürekli diyalogdan ve ortak akıldan yana olduğumuzu söyledik. Bunu tekrar ediyoruz. Ama bizimle diyalog kurmayan tek adam Rusya’ya koşup Putin’le konuşmak zorunda kaldı. Biz yine de sırf şehit haberlerinin gelmemesi için, sırf anaların yürekleri yanmaması için her türlü barışı savunuyoruz. Erdoğan’ın hem içeride hem de dışarıda sergilediği sorumsuzluk ve maceranın hesabının sorulmasını ise sandığa bırakıyoruz.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler