Şenyaşar ailesi: Yıldız'ın MKYK'ye seçilmesi AKP'nin olayın içinde olduğunu gösteriyor

Suruç'ta esnaf Hacı Esvet Şenyaşar ve 2 oğlunun öldürülmesi sırasında olay yerinde olan İbrahim Halil Yıldız'ın AKP MKYK'sine seçilmesine tepki gösteren Şenyaşar ailesinden Osman Şenyaşar, "AKP bu olayın bizzat içinde yer alıyor" dedi.

Şenyaşar ailesi: Yıldız'ın MKYK'ye seçilmesi AKP'nin olayın içinde olduğunu gösteriyor

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran’da, esnaf Hacı Esvet Şenyaşar ile oğulları Adil ve Celal Şenyaşar’ın öldürülmeleri sırasında olay yerinde olan AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın, AKP MKYK’ye seçilmesine Şenyaşar ailesi tepki gösterdi. Şenyaşar ailesi adına konuşan Osman Şenyaşar, “Yıldız’ın MKYK seçilmesi AKP’nin bu olayın içinde olduğunun göstergesidir” dedi.  

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hazırladığı 50 kişilik Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MYKY) listesinde Urfa'da 24 Haziran seçimleri öncesi yaşanan olay ve hastanede yaşanan linç anında orada bulunan AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, yeni MKYK'de yer aldı.

Konuya ilişkin Mezopotamya Ajansı’na konuşan Şenyaşar ailesinden Osman Şenyaşar, İbrahim Halil Yıldız’ın MKYK üyeliğine seçilmesine tepki gösterdi. Olaya ilişkin bir gelişmenin olmadığını sözlerine ekleyen Osman Şenyaşar, şunları ifade etti: “Suruç’ta yaşanan olayın bizzat içinde olanlardan biride İbrahim Halil Yıldız. AKP kongresinde MKYK’ya girdi. Bu gelişme bize şunu gösteriyor. AKP bu olayın bizzat içinde yer alıyor. Eğer ki iktidar bu olayın üstüne gitmiş olsaydı, bu şahsı milletvekili yapmaz ve üyelikten çıkarırdı. Ancak yaşanalar bize gösteriyor ki maalesef iktidarda bu olayın bir parçasıdır.” 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler