Selahattin Demirtaş’tan ‘çeteleşme’ uyarısı: İleride ‘Bu ayaklar nerede’ diye sorulmasın…

HDP’nin tutuklu eski eş başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Van milletvekili Murat Sarısaç’ın aracının kaçırılması ve PM üyesi Yunus Durdu’nun kanunsuzca gözaltına alınmasına ilişkin, “Bu tür olaylar devlet içindeki çeteleşmeyi en net şekilde görünür kılar” dedi.

Selahattin Demirtaş’tan ‘çeteleşme’ uyarısı: İleride ‘Bu ayaklar nerede’ diye sorulmasın…

 

HDP'nin önceki dönem Eş Genel Başkanı olan ve halen Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, HDP vekili Murat Sarısaç'ın aracından kaçırılıp, sonradan tutuklanan PM üyesi Yunus Durdu'nun kaçırılmasına tepki gösterdi. 

HDP Milletvekili Murat Sarısaç'ın aracının önünün arka tarafında plaka olmayan bir araç tarafından kesilip, HDP PM üyesi Yunus Durdu'nun araçtan zorla çıkartılıp gözaltına alınmasına ve sonrasında tutuklanmasına tepki gösteren Demirtaş, olayın devlet için çeteleşmenin en önemli örneği olduğunu belirtti.

 

Demirtaş'ın sosyal medya hesabında yayınlanan açıklamaları şöyle;

1- Van milletvekilimiz Sayın Murat Sarısaç’ın aracı, haydutvari bir şekilde durdurulup Parti Meclisimizin aktif çalışanı Sayın Yunus Durdu, kanuna açıkça aykırı bir uygulamayla kaçırılırcasına gözaltına alınıyor.

2- Bunu yapan kişiler plakasız bir araçla geliyor, kimlik bile göstermiyor, yüzlerini de saklıyorlar. Milletvekilimiz, bu vahim olayı videoyla teşhir edince panik başlıyor ve “yalan haber teşkilatı” devreye giriyor.

3- Tek merkezden yönetildiği açık olan bir psikolojik operasyonla, tüm yandaş medyada “HDP’li milletvekilinin aracında terörist yakalandı” deniliyor. AKP sözcüleri de aynı yalana sarılıveriyor.

4- İnsan kaçırma suçu işleyenler hakkında soruşturma yapılması gerekirken milletvekilimiz hakkında soruşturma başlatılıyor.

5- “Ne olacak canım, Türkiye’de her gün çok daha vahim şeyler olmuyor mu” diyorsunuz? Demeyin, çünkü bu tür olaylar devlet içindeki çeteleşmeyi en net şekilde görünür kılar: Emniyet ayağı, basın ayağı, yargı ayağı ve siyasi ayak.

6- İleride, “bu ayaklar nerede” şeklinde sorular sorulmasın diye hatırlatıyorum sadece. Umutla ve dirençle kalın. Herkese selamlar.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler