Şeker komasına giren genç kadına cinsel saldırı

Düzce’de yaşayan 20 yaşındaki Kübra H. internetten tanıştığı 28 yaşındaki Caner B.’nin yanına İstanbul’a geldi. Birlikte alkol alınca, şeker hastası olan Kübra H. komaya girdi. Caner B. Kiraladığı günübirlik evde, genç kadına tecavüz etti. Ertesi gün hastaneye götürdüğü Kübra H. hayatını kaybetti.

Şeker komasına giren genç kadına cinsel saldırı

Düzce’de yaşayan 20 yaşındaki Kübra H. internetten tanıştığı 28 yaşındaki Caner B.’nin yanına İstanbul’a geldi. Birlikte alkol alınca, şeker hastası olan Kübra H. komaya girdi. Caner B. kız arkadaşı bu haldeyken günübirlik ev kiraladı, sırtında yukarı taşıdı ve genç kadına tecavüz etti. Bir türlü kendine gelmediği için ertesi gün hastaneye götürdüğü Kübra H. hayatını kaybetti. Hakkında dava açılan Caner B., “Hastayken neye dayanarak bunu içti anlamış değilim. Kübra’nın rızası dışında hiçbir şey olmamıştır ve yaşanması da düşünülemez” diyerek kendisini savundu.

Hürriyet'ten Ceylan Sever'in haberine göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, Kübra H. 23 Aralık 2016’da daha önce bir kez yüz yüze görüştüğü Caner B’yi görmek için Düzce’den İstanbul’a geldi. Caner B.’nin ifadesine göre, birlikte Gürpınar Sahili’ne giderek alkol aldılar. Bu sırada yanlarında Caner B.’nin yeğeni İbris B. de vardı. Şeker hastası olan Kübra H. aldığı alkolün etkisiyle şeker komasına girdi. Ancak Caner B. ile İdris B., yanlarına diğer yeğenleri Doğanay B.’yi de alarak günübirlik kiraladıkları bir eve gitti. Evin güvenlik kamerası görüntülerine göre, Caner B. koma halindeki Kübra H.’yi omuzuna alarak odaya çıkarttı ve tecavüz etti. Kübra H. bir türlü kendine gelmeyince, saatler sonra hastaneye götürdüler. Hastanede yapılan müdahale sırasında Kübra H.’nin şeker komasına girdiği tespit edildi. Bir süre hastanede bekleyen İdris B. daha sonra ayrıldı. Otopside Kübra H. ile koma halindeyken cinsel ilişkiye girildiği ortaya çıktı.

Başsavcılık, komadaki genç kızın cinsel ilişkiye rıza göstermesinin mümkün olmadığını, ayrıca tıbbi müdahale sağlansaydı yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek Caner B., Doğanay B. ve İbris B.’ye dava açtı. Caner B.’ye nitelikli cinsel saldırı ve ihmal suçundan 43 yıl, İdris B.’ye ihmal suçundan 24 yıl, Doğanay B’ye ise yardım yükümlülüğünü yerine getirmeme suçundan 3 yıl hapis cezası istendi.

Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya müşteki Kübra H.’nin annesi Canan H. ile babası Fikri H. de katıldı. Mahkeme heyeti Caner B.’nin tutukluluğunun devamına karar vererek, diğer sanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler