Şehir Hastanesi şantiyesinde işçilere polis tacizi

Ankara'da yapımı devam eden Etlik Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışma koşullarının iyileştirilmesi için haklarını arayan işçiler polis taciziyle karşı karşıya kaldı.

Şehir Hastanesi şantiyesinde işçilere polis tacizi

Ankara'da yapımı devam eden Etlik Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışma koşullarının iyileştirilmesi için haklarını arayan işçiler polis taciziyle karşı karşıya kaldı. İşçilerin bir süredir yemekhane koşullarına koğuşlarda kalan işçi sayısının iki katına çıkarılmaya çalışılmasına itiraz etmeleri üzerine şantiyede son iki gündür GBT uygulamasıyla karşılaştılar. Bu durum üzerine Dev Yapı-İş Ankara sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklama metni:

Ankara'da yapımı devam eden Etlik Şehir Hastanesi şantiyesinde iki gündür polis tarafından işçi koğuşları da dahil olmak üzere GBT yapılıyor. Bugün GBT yapan polislerden birine nedenini sorduğumuzda ise Türkiye geneli bir uygulama olduğunu ve devam edeceği yönünde bilgileri olduğunu söylediler. Meclisten geçen OHAL'in kalıcı hale getirildiği yasa da göz önüne alınınca yeni Türkiye'nin resmi biraz daha net ortaya çıkmaya başlıyor.

İş cinayetlerinde umru olmayanlar, mesele sermayenin para kazanması olduğunda tüm kuvvetlerini işçilerin üzerine salıyorlar. Bir süredir hastanede çalışan işçilerin yemekler konusunda rahatsızlıklarının olduğu bilinmektedir. Çalışan sayılarının artması ile yeni yatakhaneler yapmak yerine koğuşlarda kalan sayılarını 4 kişiden 8 kişiye çıkarmak istemektedirler. Tüm bunlara itiraz eden işçiler bugün karşılarında GBT yapan polisleri bulmuşlardır. İşçiler yılmayacaklarını ve haklarını talep etmekten geri durmayacaklarını ifade ettiler.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler