Savaşa 'Hayır' diyenler buluşuyor: 'Suriye'de savaş siyaseti son bulsun'

Savaşa 'Hayır' şiarı ile yola çıkan birçok sol yapı 14 Mart Cumartesi saat 15.00'da Süreyya Operası önünde basın açıklaması gerçekleştirecek.

Savaşa 'Hayır' diyenler buluşuyor: 'Suriye'de savaş siyaseti son bulsun'

 

SiyasiHaber

Savaşa karşı bir araya gelen sol yapılar, "Savaşa 'Hayır' diyenler buluşuyor şiarı ile 14 Mart Cumartesi saat 15.00'da Süreyya Operası önünde basın açıklaması gerçekleştirecek. 

Basın açıklamasına çağrı metni yayınlayan sol yapılar metinde, "Suriye'de on yıldır devam eden savaş, her geçen gün gittikçe daha can yakıcı bir hal almaktadır. Bu yakıcılık kendini mülteciler, ölen binlerce insan, o insanların ailelerine kalan acılarla kendini göstermektedir. Bugün geldiğimiz noktada askerler Saray Rejimi'nin çıkarları için ölüme yollanmakta, binlerce ailenin evine ateş düşmektedir. Erdoğan; bu ülkenin evlatlarını, ülkesine sığınmış olan mültecilerin hayatlarını emperyalistlerle kurduğu pazarlık masalarının kozu haline getirmekte ve bu uğurda ölüme göndermektedir" dedi.

 

Birleşik mücadele çağrısı

Birleşik mücadele çağrısı yapan sol yapılar, "Bütün demokratik kurumları ve bireyleri bu eksen çerçevesinde birleşik bir mücadele hattı örmeye, savaş karşıtlığını beraber örgütlemeye çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

İmzacılar: AKA-DER, Devrimci Anarşist Faaliyet, Devrimci Hareket, Devrimci Parti, Emek Partisi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Halkevleri, Halkların Demokratik Partisi, Kaldıraç, Sol Parti, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Toplumsal Özgürlük Partisi. 

 

uUsYbU

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler