Saruhan Oluç: Vergi kaçırmak ya da vergiden kaçınmak başlı başına ahlaksızlıktır

TBMM Genel Kurulunda, HDP'li Saruhan Oluç, gündemdeki Kızılay'ın bağışlarını ve Kızılay Başkanı'nın açıklamasını eleştirdi.

Saruhan Oluç: Vergi kaçırmak ya da vergiden kaçınmak başlı başına ahlaksızlıktır

 

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Kızılayın, değerinin ve öneminin sürdürülebilmesi için bazı şeylere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın, "vergi kaçırmak ve vergiden kaçınmak" ifadesini kullandığını hatırlatan Oluç, "Kızılayın başında olan bir kişinin vergi kaçırmayı ya da vergiden kaçınmayı ahlaki, masum bir şey olarak göstermesi başlı başına ahlaksızlıktır. diye konuştu.

Kimsenin, Kızılaya bağışların engellenmesini savunmadığını belirten Oluç, "Ahlaksızlık hat safhada, olacak iş değil. Başkentgaz, Kızılay, Ensar, ABD'deki bir vakıf. Oradan da nereye gittiği belli değil. İnanılmaz bir saadet zinciri kurulmuş. Bunun başka bir ismi yok. Kızılayın başındaki kişinin neyini savunuyorsunuz? Yargı devreye girmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Son olark,‘Kızılay’ın başındaki kişinin neyini savunuyorsunuz? Savunuyorsanız; AKP iktidarı olarak “Vergiden kaçmak, vergiden kaçınmak” ahkaksız ifadesini de sahiplenmiş oluyorsunuz. Savunmuyorsanız ya görevden alın ya da istifa et deyin! Bu savunulur bir şey değil.’ İfadelerini kulandı.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler