Sarıyerspor maçı öncesi dört Amedspor taraftarı ırkçı saldırıya uğradı

Sarıyerspor- Amedspor maçı öncesi dört Amedspor taraftarı bazı Sarıyerspor taraftarının ırkçı saldırısına uğradı. Amedspor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz saldırıyı kınadı.

Sarıyerspor maçı öncesi dört Amedspor taraftarı ırkçı saldırıya uğradı

TFF 2’nci Beyaz Grup’un 6’ncı haftasında karşı karşıya gelen Sarıyerspor ve Amed Spor, berabere kaldı. Deplasmana çıkan Amed Spor, sezonun ilk puanını aldı. Öte yandan maçı izlemeye gelen 4  Amedspor taraftarı bazı Sarıyer taraftarının ırkçı saldırısına maruz kaldı. Amedspor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz, “Yapılan saldırıyı esefle karşılıyor ve kınıyorum” dedi.

Sarıyer taraftarları, Amedspor misafir takım listesinden maç izlemeye giden üç kişi ile stada giden bir taraftara saldırdı. Yazılı açıklama yapan Amedspor Başkanı Metin Kılavuz, "Bir kısım Sarıyer taraftarlarının şiddet, hakaret, ayrımcı ve ırkçı yaklaşımlarını sert şekilde kınıyorum" dedi.

Amedspor'un sitesinde yer alan açıklamada yaşananlar şöyle ifade edildi:

“Amedspor maçına gitmek isteyen ve taraftar yasağından haberi olmayan Mehmet A.K. adlı taraftarımız, metrodan inip stada giderken bir grup Sarıyer taraftarı tarafından önü kesildi. ‘Nereye gidiyorsun?’ sorusuna, ‘Amedspor maçına gidiyorum’, ‘Kürt müsün?’ sorusuna ‘Evet’ cevabını verince de linç girişimine maruz kalmış ve darbedilmiştir. Yöneticilerimiz bu arkadaşımız ile birlikte yasal girişimleri yürütmektedir.”

Protokol listesinde bulunan 3 kişinin de stada girerken saldırıya uğradığını aktaran Kılavuz, “Amedspor protokol listesinde ismi bulunan 3 arkadaşımız ise yine stadyum girişinde darbedilmiştir. Sarıyerspor Kulüp Başkanının ve yöneticilerinin araya girmesi ile arkadaşlarımız stadyuma girebilmişlerdir. Bir kısım Sarıyer taraftarlarının şiddet, hakaret, ayrımcı ve ırkçı yaklaşımlarını sert şekilde kınıyorum. Olayların büyümemesi adına gösterdikleri sağduyulu yaklaşımlarından dolayı Sarıyer Kulüp Başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kılavuz 9 Ekim Çarşamba günü saat 18.00’de Samsunspor ile oynanacak maça da destek çağrısı yaptı. 

(Evrensel)

Son Haberler

Popüler Haberler