Şanışer, Susamam'ın yıl dönümünde paylaştı: Müziğin bir şeyler değiştirebileceğine artık daha az inanıyorum

Türkiye’nin toplumsal sorunlarına dikkat çekmek amacıyla geçen yıl “Susamam” isimli şarkıyı 17 sanatçı arkadaşıyla birlikte söyleyen ve klip çeken rapçi Şanışer, ses getiren ‘Susamam’ın birinci yılında “Müziğin bir şeyler değiştirebileceğini artık daha az inanıyorum” dedi.

Şanışer, Susamam'ın yıl dönümünde paylaştı: Müziğin bir şeyler değiştirebileceğine artık daha az inanıyorum

 

17 sanatçıyla birlikte  “Susamam” isimli şarkıya imza atan Rap müzisyeni Şanışer (Sarp Palaur), geçtiğimiz yıl 6 Eylül’de sosyal medyada dolaşıma giren şarkının 1. Yılında Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Şanışer, Twitter paylaşımında "Susamam'ın yıl dönümü bugün. Üzgünüm, müziğin bir şeyler değiştirebileceğine artık daha az inanıyorum. Ama yapmaya devam edeceğim. Zira elimden gelen tek şey bu" diye yazdı. 

Şanışer'in 17 şarkıcıyla birlikte söylediği #Susamam şarkısına çektiği 14 dakika 55 saniyelik klip geçtiğimiz yıl eylül ayında Türkiye'de sosyal medyanın gündemine oturmuş, tartışmaları da beraberinde getirmişti.

Şanışer, Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle’nin yer aldığı şarkıda farklı konu başlıklarıyla Türkiye gündemindeki meseleler; ‘adalet’, ‘özgürlük’, ‘eğitim’, ‘kadına yönelik şiddet’, ‘hayvana yönelik şiddet’, ‘kentleşme’ gibi konular işleniyor.

Bazı siyasetçiler klibi 'darbe' ile ilişkilendirdi. Klipte yer alan bazı isimler projeden çekildi. Projede yer alan 18 isim hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Susaman” isimli şarkı ve kliple ilgili "Çok tehlikeli şeyler, rap adına Türkiye'de darbe yapmaya heveslenen insanlar türer" ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler