Samsun'da son iki günde devrimcilere ikinci faşist saldırı

Samsun Halkevi’ne gece saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi. Görgü tanıklarının ifadesine göre gece saat 03.00’da şube önüne araçla gelen kişiler Halkevi binasını kurşunlayarak uzaklaştı. Bu, son iki günde devrimcilere yapılan ikinci faşist saldırı oldu.

Samsun'da son iki günde devrimcilere ikinci faşist saldırı

Samsun Halkevi’ne 13 Ekim’i 14 Ekim’e bağlayan gece, saat 3.00 sularında kimliği henüz tespit edilemeyen kişilerce silahlı saldırı düzenlendi.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre gece yarısı araçla Halkevi önüne gelen kişiler Halkevi binasını hedef alarak 4 el ateş açtı. Saldırıda Halkevi’nin camları kırıldı.

Daha önce sosyal medya üzerinden Samsun’da açığa alınan eğitim emekçileri ve Samsun Halkevi tehdit edilmiş, bunun üzerine açıklama yapan Samsun Halkevi tehditler karşısında geri adım atmadan faaliyetlerine devam edeceğini ifade etmişti.

Faşistlerin önceki Gün de (13 Ekim) SYKP’lilere yönelik bir sopalı saldırı girişimi ve Öğrenci Kolektifleri’nden bir üniversiteliye yönelik de bıçaklı saldırı girişimleri olduğunu ancak her ikisinin de püskürtüldüğünü belirtti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler