Samsun'da keyfi yasak kararına itiraz edildi!

Samsun'da seçime giren 10 parti dışında kalan örgütlerin referandum çalışmalarının yasaklanması yönündeki hukuksuz karara itiraz edildi. Bir araya gelen örgütler, tüm engellemelere rağmen "Hayır" cephesini büyütmek için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Samsun'da keyfi yasak kararına itiraz edildi!

SYKP,SKM, ESP, Devrimci Parti, EMEP, Halkevleri, Birleşik Haziran Hareketi ve DİB, İl Seçim Kurulu'nun seçime katılan 10 siyasi parti dışında kalan partilerin, demokratik kitle örgütlerinin seçim çalışmasını yasaklama yönündeki kararına itiraz etti.

Samsun Emniyet Müdürlüğü, SKM, Birleşik Haziran Hareketi ve Halkevleri üyelerinin 8 Mart ve referandum kapsamında yaptığı bildiri dağıtımı ve diğer çalışmaları, İl Seçim Kurulu'nun, "10 siyasi parti dışında hiçbir dernek ya da grup referandum çalışması yapamaz" yönünde karar aldığını belirterek, engellemişti.

Bir araya gelen örgütler, "Hayır" sesinin yükseldiği ve daha geniş kesimlere ulaşmak için yürütülen çalışmaların engellendiğini belirterek, hukuksuz karara itiraz etti. Örgütler, tüm engellemelere rağmen çalışmalarını sürdüreceklerini bildirdi ve kararın kaldırılması için Samsun İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler