Samsun'da kadınlardan direnen Flormar işçilerine destek

Samsun Kadın Dayanışması, Flormar firmasında sendikaya üye oldukları için işten atılan çoğu kadın 124 işçiye destek için eylem yaptı. Kadınlar, "Flormar değil direniş güzelleştirir" dedi.

Samsun'da kadınlardan direnen Flormar işçilerine destek

Sendikaya üye oldukları için işlerinden atılan ve 15 Mayıs'tan beri direnen Flormar işçilerine destek vermek için bir araya gelen Samsun Kadın Dayanışması üyeleri, İstiklal (Çiftlik) Caddesi'nde bulunan Flormar şubesi önünde basın açıklaması ve protesto eylemi düzenledi. Kadınlar, "Flormar değil direniş güzelleştirir" pankartı açarken, direnen işçilere destek için Flormar'ı boykot etme çağrısı yaptı ve "Flormar işçisi yalnız değildir" sloganı attı.

Eylem polisler tarafından engellenmeye çalışılsa da kadınlar eylemi sürdürdü. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gebze Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren FLORMAR firması Mayıs ayı içerisinde sendikaya üye olduğu için çoğunluğu kadın 124 işçiyi işten çıkarttı.

Sendikaya üye olmak ulusal ve uluslararası sözleşmelerle tanımlanmış bir haktır. 15 Mayıs'tan bu yana kararlılıkla direnen çoğu kadın işçi sendikalı olarak işe geri dönmek istiyor. Kadınlar üzerinden samimiyetsizce "Biz istersek her şeyi yaparız" diyen Flormar'a Samsun Kadın Dayanışması olarak iki çift lafımız var! Güzellik ürünleri değil, direniş güzelleştirir!

Flormar, işçilerin, kadınların, emeğin düşmanıdır! Kadın dayanışması öylesine söylenmiş bir süslü laf değildir.

Kadın dayanışması yaşamımızı, haklarımızı kazanmamız için en büyük güçtür! Herkesi kadın emeğini sömüren Flormar'ı boykot etmeye davet ediyoruz !

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler