Samsun OHAL Değil Demokrasi Koordinasyonu: “TTB’nin yanındayız”

Samsun OHAL Değil Demokrasi Koordinasyonu, “TTB’nin yanındayız” diyerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, TTB’nin yanında duranların, dayanışma iradesini gösterenlerin devletin hedefinde olduğu ifade edildi.

Samsun OHAL Değil Demokrasi Koordinasyonu: “TTB’nin yanındayız”

TTB’nin “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” açıklamasından sonra yapılan operasyonun sindirmek amaçlı olduğu ifade edilen açıklamada, bu açıklamanın mesleki toplumsal bir sorumluluğun gereği olduğu belirtildi. Ayrıca operasyonun nedeninin ülkede yaratılan korku atmosferini perçinlemek ve muhalefetin sesini kısmak olduğu söylendi. Erdoğan’ın TTB’yi hedef almasının kabul edilemez olduğu vurgulanan açıklama şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama aynı zamanda tehlikelidir. Çünkü bu tür açıklamaları devlet kurumları ve yetkilileri dışında da bazı kesimler tarafından emir olarak telakki edilmekte ve hedef haline gelen kurumlar saldırıya uğramaktadır. Kıbrıs’ta yayınlanan Afrika gazetesine yönelik linç girişimi bunun son örneğidir.

Yine “Sandıkları patlatmaya hazır mısınız?” diyerek bu savaşın içeride muhalefeti şovenist söylemlerle bastırmaya çalışıp, sıkıyönetim koşullarına yakın bir OHAL uygulamasıyla tek başına bir propaganda alanı açacağı anlaşılmaktadır.

Açıklamada tek adam rejimine doğru adımların bu milliyetçi histeri üzerinden atılmak istendiği söylendi. “Kaderini ve iktidarını daha çok savaş, daha çok çatışmaya bağlayanlara, barış talebimizi ve haykırışımızı boğmaya çalışanlara, karşı bir kez daha savaşa hayır barış hemen şimdi diyoruz” denilen açıklamada TTB yöneticilerine yönelik baskı ve gözaltılar kınandı.

(Sendika.Org)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler