Salman: 'İflah olmaz bir solcuyum, cumhurbaşkanının elinden ödül almam

Sanatçı İlyas Salman, Posta Gazetesi'nden Oya Çınar'a konuştu. İflah olmaz bir solcu olduğunu belirten Salman, cumhurbaşkanının elinden ödül alır mısınız sorusuna ise, 'Almam,çünkü halkın inancını kullanarak iktidarda kalmayı tercih eden insanları sevmem" şeklinde yanıt verdi.

Salman: 'İflah olmaz bir solcuyum, cumhurbaşkanının elinden ödül almam

Cumhurbaşkanının elinden ödül alır mısınız soruna Sanatçı İlyas Salman, “Almam çünkü halkın inancını kullanarak iktidarda kalmayı tercih eden insanları sevmem. O koltuğa oturunca alevi misin, sünni misin, rum musun, kürt müsün gibi insanları birbirinden ayıran tutumlar biter, bitmeli. Devletin dini olmaz. Devlet insan ayırmaz. Ayırmamalı” ifadelerini kullandı.

Hiç Cumhurbaşkanlığı resepsiyonlarına davet edildiniz mi sorusunu ise Salman, “Hayır. Biliyorlar çünkü. Ben gitmem. Gidersem de rahat durmam, konuşurum” cevabını verdi. 

Çınar'ın muhalefeti nasıl değerlendirdiğini sorduğunda ise Salman, “Daha cesur hareketler bekliyorum. Kılıçdaroğlu tertemiz bir adam. Dürüstlüğünün önünde saygıyla eğilirim. Ama açık söyleyim, pısırık buluyorum kendisini. Meşhur bir söz vardır, 'Haklılar da haksızlar kadar cesur olursa dünya daha yaşanılır bir yer haline gelir' diye. Hepimiz daha cesur olmalıyız" şeklinde konuştu. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler