Salda Gölü’nde “Salda’ya Dokunma” eylemi: Millet Bahçesi ihalesini geri çekin”

Yeşilova Salda Halk Plajı’nda biraraya gelen yöre halkı, ekoloji örgütleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, ‘Salda’ya Dokunma’ eylemi gerçekleştirdi. Yapılan basın açıklamasında ‘Salda Millet Bahçesi ihalesi geri çekilsin” talebi” dile getirilirken, şirketlere de ‘ihaleye katılmayın’ çağrısı yapıldı

Salda Gölü’nde “Salda’ya Dokunma” eylemi: Millet Bahçesi ihalesini geri çekin”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın TOKİ eliyle  yapılaşmaya açılarak, Millet Bahçesi ihalesi gerçekleştirecek olmasına karşı Salda Gölü’ne sahip çıkmak için #SaldayaDokunma eylemi gerçekleştirildi. Yeşilova Salda Halk Plajında gerçekleştirilen eyleme yöre halkı, ekoloji örgütleri ve çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Göl kıyısına yapılması planlanan Millet Bahçesi projesinin Salda'yı 'imara açmak' anlamına geldiğini söyleyen eylemciler 'ihaleyi geri çekin' çağrısı yaptı.

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın eylemde yaptığı konuşmada,  31 Temmuz'da yapılacak olan ihale öncesi firmalara seslenerek “"Buradan size ekmek yok, yarın ihaleye katılmayın! Yandaşa peşkeş çekmek için bu ihaleyi gerçekleştirirseniz, bu vatandaşlar gereken kırmızı kartı size tekrar gösterecektir. Salda'nın sessiz çığlığını duyun ve ihaleyi iptal edin."  dedi.

Sosyal medyada da #SaldayaDokunma hastagi ile Salda Gölü için çok sayıda mesaj yayımlandı. Diğer taraftan Salda Gölü için change.org üzerinden başlatılan kampanya da yoğun ilgi görüyor.

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler