Sağlık emekçileri ‘Sağlıkta Şiddet Yasası Çıkartılsın’ nöbetine başladı

Sağlıkta şiddet yasasının çıkartılması ve şiddetin önlenmesi için uzun zamandır mücadele eden sağlık çalışanları, İstanbul’da ‘Sağlık’ta Şiddet Yasası Çıkartılsın’ nöbetlerine başladı. Nöbet eylemi her cuma akşamı Kadıköy İskele Meydanı'nda gerçekleşecek.

Sağlık emekçileri ‘Sağlıkta Şiddet Yasası Çıkartılsın’ nöbetine başladı

Sağlıkta şiddet yasasının çıkarılması için sağlık çalışanları İstanbul’da nöbet eylemine başladı. İlki dün Kadıköy İskele Meydan’nında gerçekleşen nöbet, her haftanın Cuma günü saat 18.30 – 19.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Nöbet eylemleri, 2012 yılında Antep’te öldürülen Dr. Ersin Arslan’ın ölüm yıldönümü olan 17 Nisan’da iş bırakma eylemi ile sona erecek.

Dün Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleşen nöbet eylemine İstanbul Tabip Odası, İstanbul Diş Hekimleri Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası ve SES İstanbul Şubesi üye ve yöneticileri katıldı. Önceki gün yaşamını yitiren Dr. Ali Özyurt’a ithaf edilen ilk  nöbet eyleminde TBMM’nin sağlık emekçilerine yönelik şiddeti önleyecek bir yasal düzenleme yapmak üzere derhal harekete geçmesi istendi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler