Sağlık Bakanı'nın hastanesinden uzman: Gerçek vaka sayısında 145.000'lerdeyiz

Medipol Üniversitesi'nden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Muhammet Emin Akkoyunlu, katıldığı televizyon programında, “Her vaka için toplumda gezen tespit edemediğimiz 400 civarında vaka var" dedi.Sunucunun hesap yaparak 'Şu anda 145.000'lerdeyiz' demesi üzerine Akkoyunlu ise 'Aynen öyle' diyerek onayladı.

Sağlık Bakanı'nın hastanesinden uzman: Gerçek vaka sayısında 145.000'lerdeyiz

 

SiyasiHaber

Medipol Üniversitesi'nden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Muhammet Emin Akkoyunlu, katıldığı televizyon programında, “Her ölüm vakası için toplumda gezen tespit edemediğimiz arkada 1000 civarında vaka var. 4 ölüm, 350 çarpı 400" dedi. Sunucunun hesap yaparak "Şu anda 145.000'lerdeyiz " demesi üzerine Akkoyunlu ise 'Aynen öyle' diyerek onayladı.

Medipol Üniversitesi'nden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Muhammet Emin Akkoyunlu, Habertürk kanalında Ebru Baki'nin sunduğu "Para Gündem" programında açıklamalarda bulundu. Akkoyunlu, “Eğer bir korona vakası tespit ettiyseniz bunun karşısında toplum içerisinde gezen tespit edilemeyen 400 civarında vaka var demektir. Her ölüm vakası için tespit edemediğimiz toplumda gezen 1000 civarında vaka var. 4 ölüm, 350 çarpı 400” diyerek oran verdi. Sunucunun bu oran üzerine hesap yaparak "Şu anda 145.000'lerdeyiz " demesi üzerine Uzman Akkoyunlu ise "Aynen öyle" diyerek bu sayıyı onayladı.

 

 

Şu anda salgın yeni başladı diyen Akkoyunlu şöyle devam etti: “ Bugün alacağımız önlemler bu hızı 2 hafta sonra ancak yavaşlatacak ya da durduracak. Yani biz aslında 2 hafta boyunca net bir artış sergileyeceğiz.”

Medipol Üniversitesi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kurulmuştu. 

 

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler