Sabah gazetesi Rıza Sarraf'ı tutuklayan savcıyı 'Paralelci' yaptı

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yeni bir skandala imza attı. Yandaş Sabah 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf'ın, ABD’de tutuklanmasının ardından ABD’li savcı Preet Bharara hakkında "Reza Zarrab'ı tutuklayan savcı tanıdık çıktı" başlıklı bir haber yayımladı. Sabah, Amerikalı savcıyı 'paralelci' yaptı.

Sabah gazetesi Rıza Sarraf'ı tutuklayan savcıyı 'Paralelci' yaptı

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yeni bir skandala imza attı. Yandaş Sabah 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf'ın, ABD’de tutuklanmasının ardından ABD’li savcı Preet Bharara hakkında "Reza Zarrab'ı tutuklayan savcı tanıdık çıktı" başlıklı bir haber yayımladı.

Sabah yaptığı photoshopla Savcı Preet Bharara'nın elindeki bir plaketi değiştirip savcıyı 'paralel' ilan ettiği haberde haberde şu ifadeleri kullandı: " Reza Zarrab’ın ABD’de tutuklanmasının ardından FETÖ’nün sosyal medyadaki firari tetikçileri harekete geçerek ABD’li savcı Preet Bharara’ya tam destek verdi. Reza Zarrab’ın avukatı Şeyda Yıldırım ABD’deki operasyonun arkasında Pensilvanya’daki FETÖ örgütlenmesinin olduğunun altını çizerken Savcı Preet Bharara’nın FETÖ’nün ABD’deki etkinliklerini kaçırmadığı ve örgüte yakınlığı ile bilinen Kimse Yok Mu Derneği’nden plaket aldığı ortaya çıktı."

Sabah yaptığı yalan haber sonrasında sosyal medya kullanıcılarının da diline düştü.

sabah-sarraf-icin-photoshop-u-abartti-yalan-haber-yayinladi-122710-1.

 

sabah-sarraf-icin-photoshop-u-abartti-yalan-haber-yayinladi-122714-1.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler