"Rüyamda Allah'ı çok görürüm" sözleri canlı yayın kazasıymış

TRT programına konuk olan akademisyen Teyfur Erdoğdu’nun tartışma yaratan, “Ben çok fazla rüyamda Peygamber’i, Allah’ı ve Kâbe’yi görürüm” sözleri için TRT Genel Müdürü İbrahim Eren 'canlı yayın kazası' açıklaması yaptı.

TRT-1’deki Pelin Çift ile Gündem Ötesi programına konuk olan akademisyen Teyfur Erdoğdu’nun tartışma yaratan, “Ben çok fazla rüyamda Peygamber’i, Allah’ı ve Kâbe’yi görürüm” sözleri, TRT hesaplarının görüşüldüğü TBMM KİT Komisyonu’nda 7 Kasım’daki toplantıda gündeme geldi.

CHP’li Atila Sertel, “Ya siz bu konukları nereden buluyorsunuz Allah aşkına ya? Yani nasıl bir kafadaki adamları bulup konuk yapıyorsunuz” diye tepki gösterdi. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, akademisyenin rüyasında Allah’ı gördüğünü söylediği yayınla ilgili teftiş başlattıklarını açıkladı. “Konu da bu değil ama artık adam ne düşündüyse, bilmiyoruz” diyen Eren, olayı “canlı yayın kazası” olarak niteledi.

Ne olmuştu?

"Pelin Çift ile Gündem Ötesi" programında geçen bir diyalog tartışma yaratmıştı. Programa konuk olarak katılan Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, rüyasında Allah'ı, Peygamber'i ve Kabe'yi gördüğünü söylemişti. “ Allah'ı çok görürüm” diyen Erdoğdu, “Üniversitedeki odaya geldim, Kâbe örtüsünün parçası var masaya bırakılmış” demişti. Program sunucusu Pelin Çift de “A-a ne güzel” diye yorum yapmıştı.

Cumhuriyet

Etiketler: TRT, canlı yayın, allah

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler