'Rus askerleri Afrin'den çekildi' iddiası yalanlandı

Anadolu Ajansı, Afrin'deki Rus askerlerinin çekildiğini ileri sürdü. Yerel kaynaklar bu iddiayı yalanladı. Al Mayadeen televizyonu da Rusların yeni bir gözlem noktası kurduğunu duyurdu.

'Rus askerleri Afrin'den çekildi' iddiası yalanlandı

Türkiye’den ‘Afrin’e girileceği’ konusunda yapılan peş peşe açıklamalar sonrasında olası harekat konuşulurken, Anadolu Ajansı Afrin’de bulunan Rus askerlerinin bir bölümünden çekildiğini iddia etti. Anadolu Ajansı Kefer Cenne köyü yakınlarında konuşlu Rus askeri polisi bölgeden gruplar halinde ayrıldığını ileri sürdü.

Ruslar yeni gözlem noktası kurdu     

Lübnan’da yayın yapan Al Mayadeen televizyonunda ise bu iddiayı yalanlayan bir haber yayınlandı. Rus güçlerinin bölgeden çekildi iddiasının yalanlandığı haberde, Rus birliklerinin Afrin’in doğusundaki Tell Ajar’da yeni bir gözlem noktası kurduğu bildirildi.

Yerel kaynaklar da iddiayı yalanladı        

Artı Gerçek'in yerel kaynaklardan edindiği bilgiler de Afrin’deki Rus askerlerinin daha önce yerleştikleri alanlardan ayrılmadığı yönünde. Yerel kaynaklar, Azez’in güneyinde Afrin sınırları içerisinde yer alan Miningh Havaalanı’nda bulunan Rus askerlerinin yerlerinde olduğunu belirtti.

Anadolu Ajansı’ın Rus askerlerinin ayrıldığını iddia ettiği Kefer Cene köyü, Miningh Havaalanı’nın güneyinde yer alıyor.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler