RTÜK Başkanı’ndan inanılmaz iddia: Kimseden talimat almadım!

Tayyip Erdoğan hangi basın kuruluşunu hedef gösterirse ona ceza kesen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin inanılmaz bir iddiada bulundu: “Ben geldiğim günden beri bana kimse talimat vermedi.”

RTÜK Başkanı’ndan inanılmaz iddia: Kimseden talimat almadım!

 

Şahin, katıldığı “Salgınla Mücadele Sürecinde RTÜK” konulu video konferansta şimdiye kadar talimatla karar almadığını söyleyerek, “RTÜK’ün aldığı kararlarla ilgili adresler gösteriliyorsa inanmayın. Ben geldiğim günden beri bana kimse talimat vermedi. Kendi aldığım eğitim, dünya görüşüm ve sorumluluğum çerçevesinde ne yapmam gerektiğini bilen bir insanım. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından talimat ve telkin olmadı ama olursa devletimizin başıdır, onun talimatları ve telkinleri devletin bütün organlarını ilgilendirir. Talimat ve telkinlerini emir telakki eder, başımızın üstüne deriz” diye konuştu.

 

Tayyip Erdoğan hedef gösteriyor RTÜK ceza kesiyor

“Kimseden talimat almadım!” iddiasında bulunan Şahin’in başında bulunduğu RTÜK Tayyip Erdoğan hangi basın kuruluşuna hedef gösterse o basın kuruluşuna derhal ceza kesiyor. Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından RTÜK, Halk TV ve Fox TV’ye astronomik miktarlarda ceza kesmişti. Şahin’in “kimseden talimat almadım” açıklamasının inandırıcı bulunması mümkün değil.  

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler