RTÜK Başkanı: Ülke TV'ye cezaya gerek yok

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, ölüm listesi hazırladığını söyleyen Sevda Noyan ve ÜLKE TV ile ilgili şöyle konuştu: "Ülke TV ile ilgili raporlar üst kurula gelecek. Ancak darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil."

RTÜK Başkanı: Ülke TV'ye cezaya gerek yok

 

Ülke TV’de Esra Elönü‘nün sunduğu “Arafta Sorular” programında konuk olan Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani. Onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Biz liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede yani. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hâlâ sitede böyle var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” ifadelerini kullanmıştı.

Görevli olduğu gerekçesiyle toplantıya katılmayan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, ‘Salgınla Mücadele Sürecinde RTÜK’ konulu video konferansta tepki çeken sözlerin cezalandırılmasına gerek olmadığını söyleyerek “Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil” dedi.

Ebubekir Şahin video konferansta kendisine yöneltilen “RTÜK’ün son kararları çok tartışıldı. Halk TV ve FOX’la özel bir probleminiz mi var?” sorusuna, “Sadece FOX ve Halk TV değil, bir de Tele1 var. Tele1’le de bir sorununuz mu var diye bize sıklıkla soruyorlar. Hayır bizim hiçbir kanal ile bir sorunumuz olamaz, olması mümkün değildir… Ben bunun algı olduğunu düşünüyorum. Bazen algı olgunun önüne geçer. Maalesef bilinçli bir şekilde bazı kesimlerin bu algıyı oluşturduğunu üzülerek görüyorum ve işin kötü tarafı bunda da başarılı oluyorlar. Ben şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki RTÜK, hiçbir kanala hiçbir medya kuruluşuna karşı bir tutumu olamaz veya onun yanında yer alamaz” diye yanıt verdi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler