RTÜK Başkanı böyle buyurdu: Sunucular haber bültenlerini yorum yapmadan sunsun

Türkiye’nin Goebbels’i olmaya aday RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den haber sunucularına tehdit gibi açıklama: “Böyle devam ederse yeni bir karar alırız. Haber bültenleri yorum yapmadan, haber bülteni şeklinde sunabilirler. Bunu yapmamamız için lütfen taraflı davranmayın.”

RTÜK Başkanı böyle buyurdu: Sunucular haber bültenlerini yorum yapmadan sunsun

 

SiyasiHaber

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, muhalif sesleri kısmak ve ortadan kaldırmak için yeni arayışlar peşinde. Şahin’e televizyon kanallarına para kesme cezaları ve program kaldırma cezaları yetmemiş görünüyor  ki, haber sunucularına haber bültenlerini yorum yapmadan sunmalarını istedi. Aksi takdirde bu konu da yaptırım kararı alabileceklerini açıkladı.  Şahin, katıldığı, “Salgınla Mücadele Sürecinde RTÜK” konulu video konferansta, “Buradan uyarıyorum, normalde kanuna göre yorum yapması mümkün değildi. Gerçekten bu işi iyi yapan arkadaşlarımızın yorumlarını engellemeyelim diye biz de diğerlerininkini engelleme adına karar almıyoruz. Eğer böyle devam ederse, kanunda yeri var, bu konuda yeni bir karar alırız. Haber bültenleri yorum yapmadan, haber bülteni şeklinde sunabilirler” diye konuştu.

Şahin’ın açıklamasındaki “Gerçekten bu işi iyi yapan arkadaşlarımızın yorumlarını engellemeyelim diye biz de diğerlerininkini engelleme adına karar almıyoruz” sözleri RTÜK’ün ve iktidarın haber bültenlerindeki yorumlardan değil, eleştirel, muhalif yorumlara tahammüllerinin olmadığını ortaya koyuyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler