Rönesans Holding, Rusya'da hak arayan işçileri gözaltına aldırdı!

Rusya'da Rönesans Holding’e bağlı Doğal Gaz İşletme Tesisi Şantiyesi’nde pandemi sürecinde şirket tarafından gasp edilen haklarını almak için direnişe geçen işçiler Rusya Özel Harekat polisleri tarafından gözaltına alındı.

Rönesans Holding, Rusya'da hak arayan işçileri gözaltına aldırdı!

Rönesans Holding’e bağlı olarak Doğal Gaz İşletme Tesisi Şantiyesi’nde çalışan inşaat işçileri haklarını almak için direnişe geçti. İnşaat işçileri koronavirüs nedeniyle karantinada kaldıkları sürelerin ücretlerinin ödeneceği sözünün verilip, sonrasında ödenmediği için eyleme geçtiler. İşçiler Rusya Amur Doğal Gaz İşletme Şantiyesi’ndeki ofisleri bastı. Eylem anlaşmanın sağlanmasının ardından bitirilirken, işçiler Rus Amonlar tarafından gözaltına alındılar.

İnşaat-İş Sendikası işçilerin gözaltına alınışı ve işçiler yapılan işkence görüntüleri ile birlikte şu ifadelerle duyurdu:

“İŞÇİ DÜŞMANI RÖNESANS HOLDİNG’in Rusya’nın Amur kentindeki şantiyede gasp edilen hakları için direnişe geçen işçi arkadaşlarımızın koğuşlara yapılan baskında gözaltına alınma görüntülerini paylaşıyoruz.”

Rönesans Holding Türkiye’de Şehir Hastaneleri ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın yapımında yer aldı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler