Rize İl Emniyet Müdürü vuruldu

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi bir polis memuru tarafından vuruldu. Saldırgan polisin yaralı olarak yakalandığı ve gözaltına alındığı belirtildi.

Rize İl Emniyet Müdürü vuruldu

Bugün saat 15.00 sıralarında, Rize kent merkezindeki İl Emniyet Müdürlüğü binasından silah sesleri duyuldu. Emniyet Müdürlüğü'nün birinci katındaki makam odasının bulunduğu katta meydana gelen silahlı saldırının ardından olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, beraberinde personel müdürü ile birlikte makamında tayini nedeniyle bir trafik polisi ile görüştü. Talebi reddedilen trafik polisi, silahını çekerek Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'ye ateş etti. İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ve 2 polis memuru yaralandı. Hastaneye kaldırılan 4 polisten Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Emniyet müdürümüz şu an hastanede. İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor. Bakan Yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz Rize'ye hareket ediyor" dedi.

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler