Rektör Hüseyin Bağ dozerle bilim tarlasına dalıp öğretim üyelerini tartakladı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, kendi üniversitesine bağlı, Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin, Tarım Bakanlığı ve AB destekli, Yerli Tohum ve Bitki Üretim Merkezi'ne ait milyonluk projelerin yürütüldüğü üretim alanının tarlalarına dozerle daldı, öğretim üyelerini tartakladı.

Rektör Hüseyin Bağ dozerle bilim tarlasına dalıp öğretim üyelerini tartakladı

 

Rektör Hüseyin Bağ, dozerle bilim tarlasına daldı…

Merkezde çalışan ve Amerika’nın en iyi üniversitelerinden Cornell Üniversitesi mezunu Prof. Dr. Ali Ramazan ALAN ile Prof. Dr. Fevziye ÇELEBİ TOPRAK’ın gece sabahlara kadar nöbet tutmasına rağmen, ertesi günü Rektör Bağ’ın başında bulunduğu dozerli ekip, Türkiye’nin gıda geleceğinin mihenk noktalarından biri olan BİYOM’un ekili tarlalarına dozerle girerek yerle bir etti.

 

Bu merkezde Türkiye’nin en büyük yerli tohum projesi yürütülüyor…

Konuyla ilgili olarak Rektörlük’ten hiçbir açıklama yapılmazken, Merkez'de görevli profesörlerin dile getirdiği iddialara göre, üniversitenin, bir yapısına kanalizasyon kanallarının geçirileceği, kreş yapılacağı veya yandaki botanik bahçesine ek tesislerin kurulacağı belirtildi.

Cornell Üniversitesi mezunu, PAÜ profesörlerinden Prof. Dr. Ali Ramazan ALAN ile Prof. Dr. Fevziye ÇELEBİ TOPRAK , ŞİFRE HABER Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e, konu hakkında bilgi verdi…

Konuyla ilgili tepki gösteren ve kendilerini dozerlerin önüne atan, alanında dünyadaki ender bilim adamlarından olan Prof. Dr. Ali Ramazan ALAN ile Prof. Dr. Fevziye ÇELEBİ TOPRAK “Burada, Rektör eliyle tam bir bilim katliamı yapılıyor. Türkiye’nin gıda geleceği bu projeye bağlı. Yerli tohum ve bitkiler üretiyoruz. Burada uygulanan projelerin altında PAÜ Rektörü’nün de imzası var. Lasmanını Tarım Bakanlığı yaptı. Devlet destekli proje nedeniyle ürettiğimiz bitki tarlalarımızın üzerinden, dozerlerle kanal açılıyor. Tüm karşı çıkışlarımıza rağmen engel olamıyoruz. Tüm kamuoyunu ve bilim insanları, siyasileri ile bakanlık yetkililerini, bu katliamın durdurulması için göreve çağırıyoruz” dediler.

(ŞİFRE HABER)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler