Rektör Erdöl'den Soylu'nun 'ayak kırın' talimatına destek: Soyadı gibi soylu ve kıymetli

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Erdöl, İçişleri Bakanı Soylu'yu "Uyuşturucu satanın ayağını kırın" talimatı nedeniyle kutladı. Erdöl, "Sayın Bakanın bu açıklamasını, soyadı gibi soylu ve kıymetli bulduğumu ifade etmek istiyorum" dedi.

Rektör Erdöl'den Soylu'nun 'ayak kırın' talimatına destek: Soyadı gibi soylu ve kıymetli

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun polislere verdiği “Okul etrafında uyuşturucu satanı görürseniz bacağını kırın, suçu bana atın” talimatına destek çıktı.

Rektör Cevdet Erdöl, şunları söyledi: “Gelinen noktada uyuşturucu madde kullanımı o kadar tehlikeli bir seviyeye ulaşmıştır ki, uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele kadar ehemmiyet kazanmıştır. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, terörle ve uyuşturucuyla mücadelenin eş zamanlı ve aynı tempoda sürdürülmek zorunda olduğunu vurgulayarak, ‘Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın’ ifadelerini kullandı. Sayın Bakanın bu açıklamasını, soyadı gibi soylu ve kıymetli bulduğumu ifade etmek istiyorum.”

‘Cumhurbaşkanlığı sözcümüz kıymetli bir açıklamaya imza attı’

Soylu’nun sözlerine tepki österenleri eleştiren, Erdöl, şöyle devam etti: “Bir kısım çevrelerden Soylu ’ya gelen tepkiler sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın da ‘Soylu’nun ifadesi bir kararlılık ifadesidir’ diyerek kıymetli bir açıklamaya imza attı. Gerek Sayın Cumhurbaşkanımızın gerek İçişleri Bakanımızın gerekse Cumhurbaşkanlığı Sözcümüzün kıymetli açıklamaları uyuşturucuya karşı birer manifesto niteliğindedir. Ne var ki bazı cevreler, hangi amaca hizmet ediyorlarsa artık, durumdan rahatsız olduklarını belirten açıklamalar yapmakta gecikmediler. Okullarda, sokaklarda tertemiz çocuklarımızı yok etmeyi hedefleyen zehir tüccarlarına karşı mücadele, onurlu bir duruştur. Esasen uyuşturucu ve uyuşturucu simsarlarıyla mücadele bir ihsan değil, ödevdir. Geleceğimizi yok etmeyi hedefleyen uyuşturucu tacirlerinin karşısında olana karşı olmak, kimin ve neyin yanında olmaktır acaba?”

‘Soylu'yu Soylu çıkışı nedeniyle yürekten kutluyorum’

Rektör Erdöl, şöyle devam etti: “Sayın Soylu’yu soylu çıkışı nedeniyle yürekten kutluyor ve kendisine kutlu mücadelesinde sebat ve başarı diliyorum. Ayrıca bu zehre karşı yürütülen onurlu mücadeleye karşı refleks geliştirenleri de vicdanlı ve sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bedeli her ne olursa olsun bu korkunç zehrin önü alınmalıdır. Ayrıca uyuşturucu ile mücadele ne sadece hükümetin ne sadece İçişleri Bakanlığımızın ne de sadece ilgili sivil toplum örgütlerimizin görevidir. Bu anlamda verilen amansız mücadele hükümet etme gereği olarak görülmeden, muhalefet etme refleksi ile sığlaştırılmadan her kesim tarafından desteklenmelidir.”

(DHA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler