Reina’nın eski koruması: Adam elini kolunu sallayarak girdiyse bil ki devlet desteği vardır

39 kişinin yılbaşı gecesi uzun namlulu silahla taranarak hayatını kaybettiği gece kulübü Reina’nın eski güvenlik müdürü “Adam elini kolunu sallayarak gidiyorsa bil ki devlet içinde desteği vardır” diye konuştu.

Reina’nın eski koruması: Adam elini kolunu sallayarak girdiyse bil ki devlet desteği vardır

Odatv‘ye konuşan Geldikaya, tetiği çekenin ‘teröristten çok memura benzediğine’ vurgu yaparken, saldırganın bir kişiden ibaret olamayacağını öne sürüyor. Emekli SAT komandosu, saldırganın ihbar üzerine ortalığın polisle dolu olduğu bir günde yakalanamamasının da olağan dışı olduğunu söyleyerek “Adam hala yakalanmadı. Bu normal / doğal değil. Kaçacak yeri yok orada. Ya Beşiktaş tarafına gidecek ya da Arnavutköy tarafına. Tek yol var. Ve o gece orası polis kaynıyor.” ifadelerini kullanıyor.

Geldikaya, Rusya ile anlaşmanın ardından ülke içinde IŞİD’e yönelik operasyon ihtiyacı doğduğuna dikkat çekerek, saldırının zamanlamasına da dikkat çekiyor.

Geldikaya’nın açıklamaları şöyle:

“İki şey söyleyeyim görüntüleri izledim. Hala benimle birlikte çalışan elemanlar orada. Bu “terör saldırısı” diyerek kapatılacak bir şey değil. Tetiği çekenler sıradan teröristten çok memur gibi

İkincisi; İzledim öğrendiğim kadarıyla bu planlı, programlı eylem. Reina’nın yeri belli. Adam hala yakalanmadı. Bu normal / doğal değil. Kaçacak yeri yok orada. Ya Beşiktaş tarafına gidecek ya da Arnavutköy tarafına. Tek yol var. Ve o gece orası polis kaynıyor.

İhbar alınmış, yılbaşı akşamı. Ben orada yılbaşı da yaşadım her taraf polis kaynar. Bu sıradan bir terör saldırısı değil. Benim kişisel yorumum bu. İçeri girmiş altı tane şarjör değiştirmiş adam. Şarjör değiştirmek için ayrı bir eğitim alırız. Bu adam eğitimli. Görgü tanıkları ‘yaralıların arasında dolaştı, kafalarına sıktı’ diyor. Ondan sonra elini kolunu sallaya sallaya çıkıyor. Bazıları üç kişi olduğunu söylüyor. Bakan tek kişiden bahsediyor

Kapıdakiler eğitimsiz

Adam dışarıdan tarayarak girmiş. Kapıdaki iri yarı olanlar eğitimsizlerdir. Silah yoktur onlarda. İri yarı oldukları için parayla yaparlar bu işi. Oraya giriş çok normal. Ben ordayken de bunu çok tartışmıştık. Benim işim sinsi taaruz, baskın yapma eğitimi verdi bana devlet, bu gözle bakabiliyorum. Direnç olmaması çok doğal. Çünkü içerdekiler eğitimli değil. Eğitim yok. Silah da olsa direnç olmazdı. Adam uzun namlulu silahla tarayarak girmiş. Benim için burada sürpriz yok. Bu Reina yönetimin güvenlik zafiyeti. Tamamen ekonomik. Benim çalıştığım dönemde o korumalar vardı. Bunun yanı sıra 3 tane emekli polisi de silahlı olarak, gayri resmi şekilde dışarıda devriye gezdirirdik, silahlı bir saldırı olursa diye.

“Uzun namlulu ile işini gördü, çıkıp gittiler…”

Bazıları ‘3 kişi’ diyor. İçeri giren bir kişi ama Reina’nın iki girişi var karadan, bir de denizden giriş var, toplam 3 giriş var. Büyük bir ihtimalle diğer iki kişi girişleri engelledi ola ki yardım gelir diye. Diğer kişi uzun namlu ile işini gördü ve çıkıp gittiler. Ve hiç kimse yakalanmadı. Çok ilginç. Reina’nın dışında ve içinde, birçok güvenlik kamerası var… Bu kameraların görüntüleri kayıt edilip saklanır… Kaç kişi oldukları, kaç kez ateş ettikleri, yüzleri o kameralardan saptanır. Polisin elindedir tüm görüntüler.

“Devlet desteği olabilir”

Ben orada 11 ay müdür olarak görev yaptım. Oradan beni Poyrazköy’den tutukladılar. Bu bilgiler ışığında söylüyorum. Adam elini kolunu sallayarak gidiyorsa bil ki devlet içinde desteği vardır. Bu sıradan bir terörist saldırı değil, adamlar da sıradan terörist değil, çok net söyleyebilirim bunu.

“Rusya ile anlaşma gereği bu hamleye ihtiyaç vardı”

Sonuç olarak bir toplum algısı oluşturuldu. ‘IŞİD’e yardım ediyorlar’ deniyordu ya, bundan sonra Türkiye’de IŞİD operasyonları başlayacak, cezaevlerine tıkacaklar. FETÖ operasyonları gibi IŞİD’e operasyonları başlayacak. Çünkü Rusya ve anlaşmalar gereği bu hamleye ihtiyaç vardı. Amerika’daki ikiz kulelerin patlatılmasının çok hafifini düşünün. İlginç oyunlar dönüyor.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler