Real Market işçileri, Alman konsolosluğu önünde eylem yaptı

İşsiz kalan Real Market işçileri Alman firması olan Metro AG ile ilgili Alman Konsolosluğu’nu bilgilendirmek ve seslerini duyurmak amacıyla bugün Alman Konsolosluğu önünde kitlesel basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Real Market işçileri, Alman konsolosluğu önünde eylem yaptı

Konsolosluk önünde eylem yapan Real Market işçileri şu açıklamayı yaptılar: “Real Hipermarketler Zinciri A.Ş. Beğendik Grubu’na devredilmeden önce Almanya’nın uluslararası tekeli olan Metro Gross Marketlerine aitti. Real Market işçilerinin tüm haklarından Beğendik ile birlikte 1475 sayılı Yasa’nın 14. maddesine göre Metro Market de sorumludur. Bu nedenle de Metro Gross Market haklarımızın ödenmesinden sorumludur.”

İşçiler eylemlerini ve mücadeleyi Metro Gross Marketleri önünde gerçekleştireceklerini söylediler. Direnişteki işçiler, “Hileli iflasa, haklarımızın gasp edilmesine, sarı sendikacılığa karşı İstanbul’da Kozyatağı ve Güneşli, Ankara, Kocaeli, Gebze, Konya, Adana ve Kayseri’de Metro, Beğendik Mağazaları önünde kitlesel eylemler gerçekleştiriyoruz” dedi.

Basın açıklamasına DİSK/Nakliyat-İş Sendikası yönetici ve üyeleri de katıldı. Ayrıca Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu da burada konuyla ilgili açıklama yaptı.

(Direnişteyiz.org)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler