Poyraz Ali neden hapishanede?

Annesi Zeynep Bakır'la beraber cezaevinde olan ‘atipik otizm’li Poyraz Ali ve annesinin serbest bırakılması için 12 Aralık Saat 14:00'da Galatasaray Lisesi önünde eylem yapılacak.

Poyraz Ali neden hapishanede?

Annesi Zeynep Bakır'la birlikte cezaevinde olan Poyraz Ali için bu hafta sonu Galatasaray Lisesi önünde bir eylem yapılacak.

5 yaşındaki atipik otizm hastası Poyraz Ali iki yıldır annesiyle birlikte cezaevinde. Poyraz Ali ve annesi Zeynep Bakır'ın özgürlüğü için bir çağrı yapan baba Emrah Bakır, "Poyraz Ali'nin hapishaneden çıkarılması için uğraşmaya devam ediyoruz. Bu yüzden 12 Aralık'ta Galatasaray Lisesi önünde saat 14.00'de bir basın açıklaması yapılacak. Herkesi oraya davet ediyoruz" dedi.

Poyraz Ali için kampanya

Poyraz Ali 4 yaşında ve 2 yıldır hapishanede. Hapishanede kaldığı süre boyunca 3 kez nakil edildiler. Annesi Zeynep Bakır 'atipik otizm'li bir çocuğun 3 kere farklı yere nakledilmesinin işkence niteliğinde olduğunu ifade ediyor. Anayasal olarak infazlarının bitimine 2 yıl kalan hükümlüler, çocuklarının hastalığı nedeniyle denetimli serbestlikle serbest bırakılabiliyorlar. Ancak Zeynep Bakır, 'siyasi hükümlü' olduğu için bu kapsam dışında ilan ediliyor. Üstelik Zeynep Bakır'ın hakkındaki hüküm kararı, "1 Mayıs'a katılmak, gazete çıkarmak, devrimcilerin cenazelerine gitmek" gibi şeylerden terör örgütü üyeliği iddiası!

Poyraz Ali'yi hapishaneden kurtarmak için kampanya başlatıldı, internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Poyraz Ali için 12 Aralık saat 14:00'da Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yapılacak.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler