Polisten HDP Milletvekili Temel'e tehdit: 'Gerekirse vururum'

Van’da yürümek isteyen HDP’lilere yönelik müdahaleyi engellemeye çalışan HDP Milletvekili Tayip Temel, polis tarafından “gerekirse vururum” sözleriyle tehdit edildi.

Polisten HDP Milletvekili Temel'e tehdit: 'Gerekirse vururum'

HDP’nin 7’nci kuruluş yılı etkinliği için Van’a gelen partinin eş genel başkanı Sezai Temelli ile milletvekillerinin katılımıyla yapılmak istenen açıklama polis tarafından engellendi.

Engellemeye rağmen partinin İpekyolu ilçe binasında açıklama yapan partililer, daha sonra il binasına doğru yürümek istedi.

Polisin ikinci kez engelleme girişimi ise tartışmaya sebep oldu.

Polis, HDP Parti Meclisi üyesi Yunus Durdu, parti yöneticileri Kerem Kaçmaz, Neslihan Şedal ve ismi öğrenilemeyen bir kişiyi daha darp ederek gözaltına aldı.

Polisten vekile: “Gerekirse vururum”

Bu sırada arbedeyi engellemeye çalışan kent milletvekilleri ile polis arasında tartışma yaşandı.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre, araya giren HDP Milletvekili Tayip Temel bir polis tarafından “Gerekirse vururum” şeklinde tehdit edildi.

Daha sonra toplanan halka seslenen Temel, “Eğer haysiyet ve onur varsa, bunlara cevap vermemiz gerekiyor. Bu rezil saldırılarla önümüzü kesemezler” dedi.

Milletvekili Murat Sarısaç da “Onların güçleri tükendi. Az kaldı, onlar da gidecek. Oy verdiğiniz partiyi sahiplenin” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler