Polisin ev baskınında vurduğu Necmettin Fendik yaşamını yitirdi

Yüksekova’da polisin baskın yaptığı evde açtığı ateş sonucu ağır yaralanan Necmettin Fendik yaşamını yitirdi. Fendik’in eşi Kudret Fendik, baskın anında polisin 9 aylık bebeğini yere fırlattığını aktarmıştı.

Polisin ev baskınında vurduğu Necmettin Fendik yaşamını yitirdi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Güngör Mahallesi’nde polisin baskın yaptığı evde açtığı ateş sonucu ağır yaralanan Necmettin Fendik yaşamını yitirdi. Önceki gün gece saatlerinde Güngör Mahallesi’nde polisin evine yaptığı baskında çocuklarının gözü önünde silahla vurulan ve ağır yaralı bir şekilde Yüksekova İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Fendik'in ölüm haberini duyan ailesi hastane önüne koştu. Cenazesi hastanede bekletilen Fendik'in ne zaman defnedileceği bildirilmezken, ölüm haberini aileye ileten doktorların Fendik'in hastaneye getirildiğinde kurtulma şansının olmadığını, göğsünden giren kurşunun bütün organlara zarar verdiğini ilettiği belirtildi.

Fendik'in yaşamını yitirdiği olaya ilişkin Yüksekova Emniyet Müdürlüğü, Yüksekova Kaymakamlığı ve Hakkari Valiliği'nden henüz bir açıklama yapılmış değil.

‘Bebeğimi yere fırlattılar’

Baskın anını dün dihaber’e değerlendiren Fendik’in eşi Kudret Fendik, polisin 9 aylık bebeğini yere fırlattığını söyledi. İnşaat işçisi olan eşinin gece saat 01.00 gibi eve geldiğini dile getiren Fendik, şunları söylemişti: "Mahalleye baskın yapan polis bizim evin kapısını sert bir şekilde vurdu. Eşim kilitli olan kapıyı açarken kurşunlandı. Eşim vurulduğu anda yanına gitmek istedim ama beni engelleyen polis ağzımı kapattı. Komşularının kafalarını pencereden çıkarmalarına dahi izin vermediler. Kim geldiyse uzun namlulu silahlar doğrultup ölümle tehdit ettiler. Polis 9 aylık Efrin'imi de alıp yere fırlattı. Babasının yere serili bedeninin üzerine atlayan bir diğer çocuğumu da darp ettiler."

DİHABER

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler