Polis şiddetine bir yenisi daha eklendi: Aile boyu darp ve gözaltı

Son günlerde artan bekçi ve polis şiddetine ilişkin yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. İstanbul Zeytinburnu’nda sokağa çıkma yasağı sırasında aracının çalan alarmını kapatmak için sokağa çıkan yurttaş ve annesi polis şiddetine uğradı. Halk balkonlarından polise tepki gösterdi.

Polis şiddetine bir yenisi daha eklendi: Aile boyu darp ve gözaltı

 

Zeytinburnu’nda bir ailenin daha polisler tarafından darp edilmesi görüntülere yansıdı. Darp edilen kişi gözaltına alınırken olaya tanıklık eden yurttaşlar, balkon ve camlardan tepki göstererek, polis şiddetini protesto etti.

Son günlerde giderek artan polis ve bekçi şiddetine bir yenisi daha eklendi. Tekirdağ Çorlu, Edirne Keşan, Kadıköy, Eyüp, Zeytinburnu, Sultangazi ve Cizre'de yaşanan bekçi ve polis şiddetinin ardından son olarak Zeytinburnu’nda sokağa çıkma yasağı ihlal edildiği gerekçe gösterilerek, bir ailenin polisler tarafından darp edildiği görüntülere yansıdı.

Olaya tanıklık eden yurttaşların Mezopotamya Ajansı'na gönderdikleri görüntülerde bir ailenin polisler tarafından darp edildiği ve yurttaşların camlardan, balkonlardan polis şiddetine tepki gösterdiği görülüyor.

Zeytinburnu Gökalp Mahallesi’nde yaşanan olaya tanıklık edenlerin anlatılarına göre, arabasının çalan alarmını kapatmak üzere sokağa çıkan bir yurttaş, polisler tarafından sert bir dille uyarıldı. Polislere durumu açıklamaya çalışan kişiyi dinlemeyen polisler, yurttaşı darp etmeye başladı. Ardından olay yerine gelen yurttaşın annesi ve görüntülere de yansıyan bir kadın da polisler tarafından darp ediliyor. Dakikalarca darp edilen yurttaşın gözaltına alındığı ve halen gözaltında tutulduğu öğrenildi.

Görüntülerde sokak ortasında yaşanan polis şiddetini çevredeki yurttaşların balkon ve camlarından tepki göstererek, protesto ettiği görülüyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler