Polis saldırısına tepki gösteren yurttaş: 'Bunlar insansa ben değilim, AKP'li olmaktan utanıyorum'

Ankara Yüksel'de 'İşimizi geri istiyoruz' eylemine saldıran polise tepki gösteren bir kişi, 'Bunlar insansa ben değilim. AKP'li olmaktan utanıyorum' dedi.

Polis saldırısına tepki gösteren yurttaş: 'Bunlar insansa ben değilim, AKP'li olmaktan utanıyorum'

Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın işlerine iade edilme talebiyle başlattıkları açlık grevi 263. gününe girdi. Gülmen ve Özakça'ya destek verenlerin sürdürdüğü 'İşimizi geri istiyoruz' eylemi ise 383. gününde devam etti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Gülmen'in 9 Kasım'da oturma eylemi başlattığı İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen gruba polis yine izin vermedi. Bunun üzerine grup, Konur Sokak'ta bir araya gelerek üzerinde 'Nuriye ve Semih işe geri alınsın' yazılı pankartı açtı. Bu sırada eylemcilerden Mehmet Dersulu, "Daha ne yapmak istiyorsunuz? Nuriye ve Semih'i öldürmek mi istiyorsunuz" dediği sırada polis saldırdı.

Açılan pankartı yırtan polis, Sultan Aydoğdu, İlker Işık, Mehmet Dersulu, Simge Aksam, ismi öğrenilemeyen bir kişiyi gözaltına aldı. Bu sırada çekim yapan Seyri Sokak çalışanı da gözaltına alındı.

Polisin eylemcilere müdahalede bulunduğu sırada oradan geçen bir yurttaş ise "Bunlar insansa ben insan değilim. AKP'li olmaktan utanıyorum" sözleriyle polise tepki gösterdi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler