Polis, HDP Diyarbakır il binasınının kapısını kırdı: 7 gözaltı

10 kişinin açlık grevini sürdürdüğü HDP Diyarbakır il binasını basan polis dış kapıyı kırarak içeriye girdi, 7 kişiyi gözaltına aldı.

Polis, HDP Diyarbakır il binasınının kapısını kırdı: 7 gözaltı

Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Binası’nda sürdürülen açlık grevine ikinci kez müdahale eden polis, binanın kapısını kırarak içeri girdi.

Mezopotamya Ajansı'nın aktardığına göre dün akşam saatlerinde il binasının önüne çevik kuvvet yığan polis, milletvekillerinden Ebru Günay, Musa Farisoğulları, Remziye Tosun, Selçuk Mızraklı, Semra Güzel ve Pero Dündar’ın kapı önünde kurduğu barikatı zor kullanarak çembere aldı.

Polis, HDP Milletvekili Ebru Günay'a "Darabayı söküp, kapıyı kırıp içeri girebiliriz. Bu yetkimiz var ama hoş olmaz. Bize yardımcı olun" dedi ve daha sonra kapı ve pencereleri kırarak içeri girdi.

Vekiller darpedildi

Dün açlık grevine başlayan Van Milletvekili Tayip Temel ve Murat Sarısaç’ı darbeden polis, 7 kişiyi gözaltına aldı. İl binasının kapısı ve pencereleri kırıldı. Milletvekili Ebru Günay, il binalarına giremediklerini ve içerideki arkadaşlarına ulaşamadıklarını söyledi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler