'Polis baskınında 40 bin TL'miz çalındı'

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 18 Temmuz 2017 tarihinde yapılan ev baskınında polis kurşunuyla öldürülen Necmettin Fendik’in eşi Kudret Fendik, eşinin öldürüldüğü polis baskınında evlerindeki 40 bn TL'nin çalındığını söyledi.

'Polis baskınında 40 bin TL'miz çalındı'

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 18 Temmuz 2017 tarihinde yapılan ev baskınında polis kurşunuyla öldürülen Necmettin Fendik’in eşi Kudret Fendik, olay günü evinden çalınan 40 bin TL için Yüksekova Cumhuriyet Savcılığına başvurdu.

9 çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veren Fendik, savcıya ifade verdi. Fendik, ifade esnasında savcının kendisine "Eşinin ceplerinde 7 bin TL bulunmuş, siz onu alın” dediğini aktardı.

'Eşimin cebinde 7 bin değil 250 TL vardı'

Olay günü evdeki yorganlarının arasında 40 bin TL’nin olduğunu kaydeden Fendik, "Eşimin cebinde 7 bin değil, 250 TL vardı. Eşim öldürüldüğü gün üzerinde pantolon yoktu ve eşimin odada bulanan pantolonundan bu parayı çıkarmışlar, o da 250 TL'ydi" dedi.

Çalınan 40 bin TL yılların emeği

Eşinin öldürüldüğü olayda 40 bin TL'nin çalındığını söyleyen Fendik, "Göç, baskı ve işkenceye rağmen eşim bu parayı biriktirmişti. Yasak döneminde yıkılan müstakil iki odalı evimizi yeniden inşa ettik. Geri kalanını geleceğimiz için biriktirdik. Eşim inşaatlarda çalışarak bu parayı zor şartlar altında topladı. Eğer öldürülmeseydi arkadaşının düğününde 'Birazava (Sağdıç)’ olacaktı. Paranın bir kısmını da bunun için ayırmıştı" dedi.

Eşinin öldürülmesinin ardından savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını dile getiren Fendik, eşinin öldürülmesi, ailecek darp edilmeleri ve paranın çalınmasına ilişkin şu ana kadar herhangi bir hukuki işlemin başlatılmadığını söyledi.

'Çocuklarımın gözü önünde öldürdüler'

Eşinin çocuklarının gözü önünde öldürüldüğünü hatırlatan Fendik, "Eşimin davasının peşindeyim. Hiçbir zaman peşlerini bırakmayacağım. Eşimi öldüren polis gereken cezayı alsın da isterlerse para onlara kalsın. Eşimi çocukların gözleri önünde vurdular, 6 aylık Efrin'imi yere fırlattılar, tüm çocuklarım ve ben işkenceden geçirildik" dedi. ‘

'Önce takip ettiler sonra öldürdüler’

Mezapotamya Ajansı'nın haberine göre, olaydan 3 gün önce eşinin polis tarafından Ford Ranger tipi araçlarla takip edildiğini kendisine anlattığının altını çizen Fendik, "Eşim yasak dönemi ve sonrasında sürekli tehdit altındaydı. İnşaatta çalışmasına rağmen sürekli polis takibindeydi. Öldürülmeden 3 gün önce de takibe alınmıştı. Sonra eve yapılan baskınla öldürüldü ve eline silah verildi" diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler