PKK'nin kaçırdığı MİT yöneticilerinin yeni görüntüleri yayımlandı

4 Ağustos 2017 tarihinde PKK tarafından kaçırılan iki MİT yöneticisiyle ilgili yeni görüntüler yayımlandı. Görüntülerde sağlık durumlarının iyi olduğunu söyleyen MİT yöneticileri kimliklerini de açıkladı.

PKK'nin kaçırdığı MİT yöneticilerinin yeni görüntüleri yayımlandı

ANF dün, 4 Ağustos 2017 tarihinde PKK tarafından kaçırılan MİT yöneticilerinin yakalanma görüntülerini yayınlamıştı. Bugünse MİT yöneticilerinin kimliklerini açıklama görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde ilk olarak konuşan Erhan Pekçetin, “Ben Erhan Pekçetin. MİT mensubuyum. Güvenlik İstihbarat Başkanlığı Yurtıdışı EBF (Etnik Bölücü Faaliyetler) sorumlusuyum. 4 Ağustos 2017’de PKK hareketi tarafından arkadaşım Aydın Günel ile birlikte tutuklandık, asayiş birimlerince. Şu an yerini ve ismini bilmediğim bir cezaevinde hala tutukluyum. Soruşturma sürecinde insanlık onuruna yakışmayan herhangi bir hareketle karşılaşmadım.” İfadelerini kullanıyor.

Ardından konuşan MİT İnsan Kaynakları Yöneticisi Aydın Günel ise şunları söylüyor;

“Ben Aydın Günel. Milli İstihbarat Teşkilatı Güvenlik İstihbarat Başkanlığı ve MİT sorumlusuyum. Yaklaşık 5 aydır buradayım. Bugün 2 Ocak 2018. Beni merak etmeyin, sağlık durumum gayet iyi, psikolojik durumum da iyi, herhangi bir eksiğim yok, iyiyim. Endişelenecek bir şey yok.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler