Piyalepaşa İstanbul şantiyesinde koronavirüs vakası: 'İşçilerden gizleniyor'

Polat İnşaat'a ait Piyalepaşa İstanbul inşaatında görevli 2 mühendiste koronavirüs tespit edildi. Ana yüklenici firma çalışanlarına test yapılırken durumun taşeron işçilerden gizlendiği belirtildi.

Piyalepaşa İstanbul şantiyesinde koronavirüs vakası: 'İşçilerden gizleniyor'

 

Polat İnşaat tarafından yürütülen Piyalepaşa İstanbul projesinin şantiyesinde görevli 2 mühendiste koronavirüs tespit edildi. Ana firma çalışanlarına test yapılırken durumun taşeron işçilerden gizlendiği öğrenildi.

Sendika.Org'un haberine göre: Bir taşeron firma çalışanı, salgından sonra yemekhanede bir dizi önlem alındığını ancak işçilere maske eldiven gibi koruma malzemelerinin dağıtılmadığını belirtti. İki mühendisin koronavirüs sonuçlarının pozitif çıkmasıyla ilgili taşeron işçilerine de bilgi verilmediği ve çalışmaya zorlandıklarını belirtti.

 

İkinci şantiye vakası

Çok sayıda işçinin sosyal mesafeyi koruma şansları olmadan çalışmaya zorlandıkları inşaatlarda koronavirüs vakaları görülmeye devam ediyor. Bu durum İstanbul’da görülen ikinci şantiye vakası. Dün de Emaar şantiyesinde koronavirüs belirtileri görülmüş, işçiler hiç bir önlem alınmadan, ücretleri ödenmeden memleketlerine gönderilmişti.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler