Petragon: Salgın haziran sonuna kadar sürebilir

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri basına yaptıkları açıklamalarında koronavirüs salgınının aylarca sürmesini beklediklerini belirtti. ABD Genel Kurmay Başkanı Mike Milley ise salgının haziran ayının sonlarına kadar sürmesini beklediğini açıkladı.

Petragon: Salgın haziran sonuna kadar sürebilir

SiyasiHaber

ABD’de koronavirüs salgınının önüne geçilmesi için yapılan test miktarı arttıkça vaka sayısında da artış yaşanıyor.

Son olarak ülkede 40 binden fazla vaka tespit edildiği belirtilmişti. Özellikle dünya borsaları ve ABD ekonomisi için kritik önemdeki New York şehrinde 25 binden fazla vaka tespit edildi.

Ülkede birçok eyalette sokağa çıkma yasağı uygulamasına geçilmiş durumda. Bazı eyaletlerde sokağa çıkmak için özel izin alınması gerekiyor.

 

Aylar sürebilir

Ülkedeki koronavirüs salgını tırmanırken Pentagon’da çalışan üst düzey yetkililerden ülkedeki salgının son bulmasının aylarca sürebileceği açıklaması geldi.

Savunma Bakanı Esper’in, “Salgın ABD’de aylarca devam edecekmiş gibi plan yapmalıyız” dediği belirtildi.

Esper’in ayrıca “En sonunda aylar içerisinde bunu atlatacağımıza güvenim sonsuz” şeklinde konuştuğu bildirildi.

ABD Genel Kurmay Başkanı Milley ise “Salgının ne kadar süreceği belirsiz. Diğer ülkelerin yaşadıklarından faydalanıyoruz. Salgın haziran sonuna kadar sürebilir” açıklamasında bulundu.

 

ABD’de son durum

Ülkede son açıklanan verilere göre vaka sayısı 55.236, 802 can kaybı var. 1475 kişinin durumu ciddiyetini korurken 354 kişi de tedavi edilmiş durumda.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler