Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Afrin’e yönelik askeri operasyona ilişkin HDP 3. Olağan Kongresi’ndeki açıklamaları gerekçe gösterilerek HDP Eş Genel Başkanı, TBMM Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ile Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder hakkında soruşturma başlattı.

Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder hakkında soruşturma

HDP'nin dün gerçekleştirilen 3. Olağan Kongresi'nde yaptıkları konuşmalar nedeniyle, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile HDP Ankara Milletveki Sırrı Süreyya Önder hakkında soruşturma başlatıldı.

Başsavcılık tarafından başlatılan soruşturmaya ilişkin paylaşılan basın bülteninde şunlar kaydedildi: 

"11/02/2018 günü Ankara’da gerçekleştirilen HDP 3. Olağan Büyük Kongresi’nde bölücü terör örgütü liderinin posterinin açılması, TSK tarafından terör örgütlerine yönelik olarak halkına yönelik gösterilmeye çalışılması ile terör örgütü liderini övücü ve örgüt propagandası niteliğindeki açıklamaları nedeniyle Terör örgütü propagandası yapmak, Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etmek ve Suçu ve Suçluyu övme suçlarından dolayı milletvekilleri Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır.” 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler