Pakistan: İki Hint uçağını düşürdük

Pakistan, Hindistan'ın dün topraklarında düzenlediği hava saldırısına misilleme yaptı. İki Hint uçağının düşürüldüğü belirtiliyor.

Pakistan: İki Hint uçağını düşürdük

Hindistan’ın ay başında Keşmir’de 44 askerin ölümüne yol açan intihar saldırısından sorumlu oldukları gerekçesiyle Pakistan topraklarındaki militanlara hava saldırısı düzenlemesinin ardından, bu sabah İslamabad’dan misilleme geldi.

Bir pilot rehin alındı

Pakistan, Keşmir’in Hint kontrolündeki bölgesine hava saldırıları düzenlediklerini açıkladı. Bunun üzerine Pakistan hava sahasını ihlal eden iki Hint uçağının düşürüldüğü, bir pilotun da rehin alındığı açıklandı.

Havaalanları kapandı

Hindistan’ın ülkenin kuzeyindeki en az dört havalimanını kapattığı, Hint Havayolu firması Air Vistara’nın kuzey kentlerine uçuşları durdurduğu belirtiliyor.

İki ülke arasındaki gerilim, 14 Şubat günü Keşmir’de düzenlenen bir intihar saldırısında en 40 Hint paramiliter polisinin hayatını kaybetmesi sonrası tırmanmıştı. Hindistan, Pakistan tarafındaki Ceyşü Muhammed isimli militan grubunu bu saldırıdan sorumlu tutarak, 1971’deki savaştan bu yana ilk kez Pakistan topraklarında hava saldırısı düzenlemişti.

(Duvar)

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler