Özgür yayıncılığa yeni saldırı: Siyasihaber3.org’a erişim engellendi

Siyasihaber3.org, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından erişime kapatıldı. SiyasiHaber portalı siyasihaber4.org adresinden yayınına devam ediyor.

Özgür yayıncılığa yeni saldırı: Siyasihaber3.org’a erişim engellendi

SiyasiHaber

Siyasihaber3.org, 14 Kasım günü akşam saatlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından, hiçbir gerekçe gösterilmeden erişime kapatıldı.  Bu sansür uygulamasına karşı SiyasiHaber Yayın Kurulu’nun yaptığı açıklamada “Gerçekleri daha çok insana ulaştırma hedefinden vazgeçmeyeceğiz. Devletten ve sermayeden bağımsız yayıncılık ilkelerimize bağlı kalmaya devam edeceğiz” dendi.

Siyasi Haber Yayın Kurulu, siteye yönelik bu sansür uygulamasına karşı şu açıklamayı yaptı:

“Siyasi Haber portalı, daha önce de üç kez kapatılmış ve farklı alan adıyla yeniden yayınını sürdürmüştü. Bu kez de bütün engellemelere rağmen yayınımızı sürdüreceğiz. Gerçekleri daha çok insana ulaştırma hedefinden vazgeçmeyeceğiz. Devletten ve sermayeden bağımsız yayıncılık ilkelerimize bağlı kalmaya devam edeceğiz.

Siyasi iktidar tarafından özgür basının her türlü yöntem uygulanarak susturulmaya, bütün muhalif seslerin kısılmaya çalışıldığı bu dönemde, bu fiili sansür uygulaması şaşırtıcı değildir. Ancak halkın doğru haber alma hakkını kullanmasını hiçbir güç önleyemez.”

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararıyla siyasihaber3.org’a “idari tedbir” adıyla sansür uygulandı. BTK’nın sitesindeki açıklama şöyle: “5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun 14/11/2018 tarih ve 490.05.01.2018.-367226 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (siyasihaber3.org)hakkında idari tedbir uygulanmaktadır.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler