Özakça’dan Feyzioğlu’na: Sempati duyarsa tutuklanır; iktidara yaranamaz

254 gündür açlık grevinde olan Semih Özakça, kendisi ve Nuriye Gülmen için "Sempati içinde olmamı kimse benden beklemesin" diyen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'na "Biliyor ki, sempati duyarsa tutuklanır; empati kurarsa iktidara yaranamaz" diye yanıt verdi.

Özakça’dan Feyzioğlu’na: Sempati duyarsa tutuklanır; iktidara yaranamaz

KHK ile ihraç edilen ve işe geri dönme talebiyle açlık grevinde olan öğretmen Semih Özakça, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun açıklamasına yanıt verdi. Özakça, “Biliyor ki, sempati duyarsa tutuklanır; empati kurarsa iktidara yaranamaz” ifadelerini kullandı.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, açlık grevinde olan Semih Özakça ve Nuriye Gülmen için, “Nuriye ile Semih’i evlat edinecek bir sempati içinde olmamı kimse benden beklemesin” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Özakça, mesajında “Biliyor ki, sempati duyarsa tutuklanır; empati kurarsa iktidara yaranamaz. Biz halkın içinde, halkın evladıyız; Feyzioğlu’na, sen kimsin! demek gerekir. Böyle bir beklenti var mı bilmiyorum ama Feyzioğlu’nu baba ilan edecek bir sempati içinde olmamızı kimse beklemesin” dedi.

TBB Başkanı Feyzioğlu bugün katıldığı bir radyo programında, OHAL KHK’sıyla ihraç edildikleri işlerine dönmek için açlık grevi yapan akademisyen Gülmen ve öğretmen Özakça'yla ilgili olarak, "Nuriye ile Semih'i evlat edinecek bir sempati içinde olmamı kimse benden beklemesin" ifadesini kullanmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler